Refleksologia sposobem na hauksy
 
Haluks inaczej paluch koślawy to problem z którym boryka się nie jedna osoba.
Zniekształcenie stopy, stan zapalny, zaczerwienie, pieczenie, problemy z doborem obuwia - uprzykrzają życie i utrudniają chód.
Refleksologia to dobry sposób profilaktyki haluksów. W przypadku bardziej zaawansowanych haluksów może przyczynić się do zredukowania dolegliwości im towarzyszących i powstrzymać dalsze ich postępowanie. Refleksoterapia redukuje dolegliwości bólowe, obrzęk i stan zapalny.
Na stopie nie znajdziemy stref odpowiadających haluksom jednakże refleksoterapiia pobudzi krążenie krwi oraz odblokuje i pobudzi do działania zakończenia nerwowe znajdujące się na stopach.  
W trakcie zabiegu refleksolog, dzięki zastosowaniu specjalnych technik, rozluźni stawy stopy, co przyczyni się do złagodzenia dolegliwości bólowych oraz poprawienia jego ruchomość
Refleksologia nie jest w stanie zlikwidować zdeformowanych już kości, jednakże przyczyni się do poprawy jakość życia osób, którym haluksy doskwierają. Warto też wspomnieć o ćwiczeniu stóp i doborze odpowiedniego obuwia.
Refleksoterapia wpłynie nie tylko na haluksy ale również i na cały organizm. Efektem zabiegu jest uwalnianie się toksyn i powrót organizmu do zdrowia i dobrego samopoczucia.© 2013. Gabinet Refleksologii i Masażu.   Wszystkie prawa zastrzeżone.  Stworzono w vickcreator.com